Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

"W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH" - XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2019

Dyrekcja oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają na XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2019, który odbędzie się 27 marca (tj. środa) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. Hasło tegorocznego przeglądu "W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH". W programie występy grupy teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Biały Dunajec, spotkanie z aktorem Teatru "Witkacego", prezentacja dot. historii teatru w Polsce, ogłoszenie wyników, wręczenie wyróżnień oraz nagrody głównej "MASKI 2019".

XVI Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVI Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi".

Prace wykonane w następujących technikach: ceramika, rzeźba, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 29 marca 2019 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być dostarczona zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
Szczegóły w regulaminie. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 kwietnia (piątek) 2019 roku o godz. 16:00 w Bukowiańskim Centrum Kultury „Domu Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Finał XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia- Florka

Już w najbliższy czwartek 10 stycznia wielkie święto podhalańskiej poezji i gawędziarstwa - FINAŁ XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. W etapie wojewódzkim wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół ponadgimnazjalnych ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza, Beskidów, Gorców oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Zmierzą się oni w kilku kategoriach wiekowych, a oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni naukowcy, poeci, regionaliści i znawcy podhalańskiego folkloru i gwary.

Początek przesłuchań od godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23 w Białym Dunajcu. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.

Na szlaku Wawrzyńcoka

Główną nagrodą w XV jubileuszowym konkursie plastycznym p.n. „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu była wycieczka górska w Tatry. Laureaci nagród specjalnych pod egidą szefa Centrum Edukacji TPN, a zarazem przewodnika tatrzańskiego Jana Krzeptowskiego-Sabały udali się na wędrówkę nad Czarny Staw pod Rysami. Widnieje tam krzyż ustawiony w 1836 roku wykonany ze stali przez Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka budzący podziw i pokorę wobec majestatu gór. Uczestnicy podczas wędrówki mogli dowiedzieć się wielu informacji historycznych, przyrodniczych i ekologicznych dotyczących Tatr. Fundatorami nagrody głównej byli Tatrzański Park Narodowy, Starostwo Powiatowe w Zakopanem oraz Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów.

Rozdanie nagród XV Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

23 marca w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyło się uroczyste podsumowanie XV Jubileuszowego Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu" i poświecona była twórczości Wojciecha i Piotra Kułachów-Warzyńcoków. Spośród 330 nadesłanych prac komisja konkursowa przyznała 60 równorzędnych nagród w kat. malarstwo na szkle, malarstwo na papierze, ceramika i rzeźba w drewnie. Wszystkim laueratom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.  Dodatkowo komisja wyróżniła kilkanaście osób, którym specjalne nagrody zostaną wręczone w kwietniu podczas uroczystego wernisażu w Muzeum Podhalańskim im Czesława Pajerskiego w Nowym Targu.

Marzec 2019
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie